Strona główna
Klub Miłośników Ziemi Magnuszewskiej | 23 luty 2017
Menu witryny
Strona główna
Artykuły
Klub MZM
Nasza Gmina
Głos Magnuszewa
LZS Magnuszew
Odsyłacze
Szukaj
Z kraju i ze świata (RSS)
Kontakt z nami
Imieniny
23 Lutego 2017
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian,
Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma,
Seweryn
Do końca roku zostało 312 dni.
Statystyka
Użytkownicy: 84
Artykuły: 432
Odsyłacze: 7
Odwiedzających: 2012363

stat4u stat4u
Gościmy
Odwiedza nas 16 gości
Logowanie
Login

Hasło

Pamiętaj
Zapomniałeś hasła?
 
 
 
10 lat BS Piaseczno w Magnuszewie Drukuj E-mail
Autor: Redakcja GM   
14 grudzień 2009
W dniu 11 grudnia br. w Mniszewie odbyło się spotkanie Zarządu Banku Spółdzielczego w Piasecznie z zasłużonymi spółdzielcami z terenu Gminy Magnuszew, przedsiębiorcami, samorządowcami i przyjaciółmi Banku. Okazją do tego spotkania była 10 rocznica połączenia Banku Spółdzielczego w Magnuszewie z bankiem piaseczyńskim. Przy okazji tego jubileuszu został odnowiony punkt kasowy w Mniszewie, którego ranga aktualnie wzrosła i będzie to filia BS w Piasecznie. Bank w Mniszewie to również prestiż dla mieszkańców tej miejscowości oraz Gminy Magnuszew.
więcej...
Potrzeby inwestycyjne na rok 2010 w Magnuszewie Drukuj E-mail
Autor: Redakcja GM   
26 listopad 2009
W dniu 25 października w Magnuszewie odbyło się zebranie Rady Sołeckiej oraz radnych w celu sprecyzowania potrzeb inwestycyjnych mieszkańców Magnuszewa. Na tym spotkaniu podczas dyskusji uzgodniono, że do planowanego budżetu Gminy Magnuszew należy wnieść następujące sprawy: po pierwsze na ulicy Przyjaźni wskazane jest położenie asfaltu celem zabezpieczenia dotychczasowej nawierzchni. Po drugie ułożyć z kostki brukowej łącznik tak zwana ulica idąca na targ, zasypać kanał odwadniający drogę nr 79 pomiędzy p. Leszczyńskim, a p. Trębaczem i wykonać chodnik z kostki brukowej, jako skrót drogi do szkoły, ponadto ułożyć chodnik na ulicy Partyzantów oraz chodnik – łącznik  pomiędzy p. Dawidowskim, a p. Kowalskim.
więcej...
KU PRZESTRODZE !!! Drukuj E-mail
Autor: Rokicińska Sonia   
25 listopad 2009
KU  PRZESTRODZE !!!
AMATOROM  JESIENNYCH WYPRAW DO LASU.


Tym razem nie chodzi wcale o jakiś wielki nieznany las, ale o las w okolicach STUDZIANEK.
W poniedziałek 16 listopada br. ok. godz. 12-tej zabłądził tam pewien cudzoziemiec p. L. Jadąc  samochodem z Warki w kierunku Magnuszewa, za radą nawigacji samochodowej wybrał drogę na skróty przez Brzózę, potem drogą leśną, czyli obecnie rozmiękłą i błotnistą. Po kilku kilometrach samochód ugrzązł w błocie  w środku lasu, a kierowca stracił orientację gdzie się znajduje, ponieważ jego nawigator pokazywał niepełne współrzędne terenu. Ok 13-tej postanowił zaalarmować rodzinę w Warszawie obawiając się, że, znając słabo polski język, sam sobie nie poradzi z wezwaniem pomocy. Szczęśliwie jego telefon komórkowy nie był wyładowany.  Rozdzwoniły się więc telefony do różnych posterunków policji (Warka, Kozienice, Głowaczów, Grabów), bo rodzina nie była pewna, w którym lesie utknął.

więcej...
Co zrobić z rolnictwem? Drukuj E-mail
Autor: Redakcja GM   
18 listopad 2009
W niedzielę 15 listopada br. z inicjatywy pana Marka Drapały odbyło się  spotkanie mieszkańców Gminy Magnuszew z panem posłem Mirosławem Maliszewskim z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na zorganizowane spotkanie przybyło wiele osób z terenu  naszej gminy. W spotkaniu oprócz posła Maliszewskiego udział wzięli między innymi: Grzegorz Małaśnicki – v-ce Starosta Kozienicki, Kazimierz Marchewka – prezes powiatowy PSL i jednocześnie dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kozienicach, Witold Rakowski – profesor i rektor Wyższej Szkoły Rynku Lokalnego w Żyrardowie oraz Leszek Przybytniak – prezes Izby Rolniczej w Grójcu.
więcej...
Oceniamy nasze władze Drukuj E-mail
Autor: Redakcja GM   
10 listopad 2009

Nie sposób przejść obojętnie obok informacji i sondy, jaką zafundowała nam gazeta „Echo Dnia”. Od 16 października br. wszystkie gminy z powiatów dawnego województwa radomskiego i kieleckiego poddane zostały ocenie mieszkańców. Postanowiliśmy przyjrzeć się jej wynikom i przekazać Państwu garść informacji, jak zostały ocenione trzyletnie rządy burmistrzów i wójtów naszego terenu.  Akcja „Mała Ojczyzna, wielka sprawa” pozwoliła zorientować się mieszkańcom oraz włodarzom gmin, jak są postrzegani w swoich środowiskach oraz co sądzą na ten temat mieszkańcy. Można było na naszych włodarzy głosować na portalu internetowym www.echodnia.eu oraz poprzez SMS.

 

więcej...
<< |< start < << wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej >> > koniec >| >>

Pozycje :: 46 - 50 z 273
 
   
     

 
Copyright 2005 - Klub Miłośników Ziemi Magnuszewskiej
Polityka prywatności (cookies)