Strona główna
Klub Miłośników Ziemi Magnuszewskiej | 23 luty 2017
Menu witryny
Strona główna
Artykuły
Klub MZM
Nasza Gmina
Głos Magnuszewa
LZS Magnuszew
Odsyłacze
Szukaj
Z kraju i ze świata (RSS)
Kontakt z nami
Imieniny
23 Lutego 2017
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian,
Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma,
Seweryn
Do końca roku zostało 312 dni.
Statystyka
Użytkownicy: 84
Artykuły: 432
Odsyłacze: 7
Odwiedzających: 2012366

stat4u stat4u
Gościmy
Odwiedza nas 19 gości
Logowanie
Login

Hasło

Pamiętaj
Zapomniałeś hasła?
 
 
 
"Dokonało si..." (J19,30) Drukuj E-mail
Nadesłał(a) Marek Drapała   
15 marzec 2010

Niezwykła wystawa w Rozniszewie:
„Dokonało się…” (J19,30)

Taki oto tytuł wystawy prac siostry Wiesławy Błażejczyk ze zgromadzenia Felicjanek mieliśmy okazję obejrzeć w Szkole Podstawowej w Rozniszewie. Rozniszewska szkoła kierowana przez Panią Dyrektor Agnieszkę Suska słynie z ciekawych pomysłów. Stworzona przez niepokornych artystycznie nauczycieli z Rozniszewa „Galeria na piętrze” ma bogaty dorobek wystawienniczy. Wiele ciekawych postaci artystycznych mieliśmy okazję spotkać właśnie w Rozniszewie z okazji wystaw. Byli tu ze swoimi pracami między innymi takie znakomitości jak: Józef Wilkoń, czy Anna Wielbut. Za przykładem szkoły w Rozniszewie podobne wystawy próbują robić i inne szkoły z terenu naszej gminy - co cieszy, bo jak mówi stare porzekadło, jak brać przykład to z najlepszych.
więcej...
Bioenergoterapia – co to znaczy? Drukuj E-mail
Autor: Redakcja GM   
15 luty 2010
Jest to oczywisty fakt, że każdy z nas bez wyjątku chciałby być zdrowy. Jednak im człowiek starszy tym więcej ma problemów, a to nogi odmawiają posłuszeństwa, serce kołacze i tak można by wymieniać jeszcze długo choroby, które nas dosięgają. Gdy coś nam dolega to zazwyczaj udajemy się do lekarza. Czasami natomiast niektórzy z nas korzystają z innych metod leczenia. Jedną z odmian medycyny niekonwencjonalnej jest bioenergoterapia, która opiera się na właściwościach energetycznych bioenergoterapeuty, jego wiedzy i umiejętności pracy z ludźmi. Bioenergoterapia polega na odblokowywaniu kanałów energetycznych w organizmie człowieka (w medycynie chińskiej owe kanały nazwane są „meridianami”), co umożliwia organizmowi powrót do homeostazy i samozwalczania choroby. Należy podkreślić, że terapia taka nie zastępuje medycyny klasycznej, zaś wspomaga procesy zdrowienia. Powinniśmy również pamiętać również i o tym, że bioenergoterapia nie jest panaceum na wszelkie dolegliwości. Na terenie naszej gminy zajmuje się tym zawodem Pan Piotr Majewski, który mieszka we wsi Ostrów.
więcej...
Zima jak to zima Drukuj E-mail
Nadesłał(a) Marek Drapała   
15 styczeń 2010
Tegoroczna zima, jak to zwykło się mówić daje się we znaki wszystkim. Drogowcy mają pełne ręce roboty, pługi i piaskarki po głównych drogach krajowych kursują niemal co chwila. W naszej szerokości geograficznej śnieg i mróz o tej porze roku nie dziwi nikogo. Wręcz ludzie mówią, że przecież od tego jest zima, aby był śnieg i mróz, a wtedy lato będzie bardziej słoneczne. Przy intensywnych opadach śniegu również i poszczególne gminy naszego powiatu starają się usunąć nadmiar śniegu z dróg lokalnych w miarę sprawnie. Na naszym terenie Gminy Magnuszew urząd dysponuje dwoma samochodami, które mogą usuwać śnieg. Ktoś może zapytać: czy jest to wystarczający tabor, aby w miarę sprawnie dokonać odśnieżania dróg gminnych na naszym terenie?
więcej...
Nie ma świętości – kradzież orła w Magnuszewie. Drukuj E-mail
Autor: Redakcja GM   
28 grudzień 2009
Tuż przed Wigilią w nocy z wtorku na środę dokonano haniebnego czynu na cmentarzu w Magnuszewie. Otóż został skradziony z pomnika ogromnych rozmiarów orzeł. Miał około 2 metrów wysokości oraz ponad dwa i pół metra rozpiętości. Owa rzeźba była wykonana ze stopu brązu i stała na półtorametrowym cokole. Orzeł był symbolem bohaterstwa i męstwa poświęcony pamięci żołnierzy poległych w obronie ojczyzny w 1939 roku oraz żołnierzy poległych w 1944 roku w wielkiej ofensywie obrony przyczółka warecko- magnuszewskiego. Profanacja tego miejsca to rzecz oczywiście haniebna i potępiana przez wszystkich. Mieszkańcy Magnuszewa są zbulwersowani całym zajściem i jednocześnie zadają sobie pytania: jak mogło dojść do tego oraz kto mógł tego dokonać? Sprawcy tego czynu nie potrafili uszanować nie tylko cmentarza, ale również nie mieli szacunku dla symboli narodowych. Zniszczenie orła – symbolu polskości, nie mieści się w głowie. Dokonana kradzież to strata moralna dla całego środowiska, ale również i duża strata materialna.
więcej...
Gminny Bank Inicjatyw Gospodarczych Drukuj E-mail
Nadesłał(a) Marek Drapała   
21 grudzień 2009
Głównym celem powołania do życia Gminnego Banku Inicjatyw Gospodarczych pod hasłem „Dobre miejsce to Magnuszew” jest zainteresowanie naszej społeczności lokalnej problemami gospodarczymi,  angażowanie i wspieranie wszelkich inicjatyw mających na celu rozwój naszej gminy. Powołanie takiego banku pozwoli nam lepiej zrozumieć zapotrzebowanie i problemy nas wszystkich, którym nie obce jest dobro i rozwój naszej społeczności lokalnej. Ów bank ma na celu gromadzenie cennych inicjatyw, tworzenie kompleksowej informacji o potencjalnych możliwościach inwestycyjnych w naszej gminie, ocenę zjawisk społecznych i ekonomicznych, formułowanie propozycji rozwiązań problemów oraz pomoc w ich realizacji. Ważnym elementem naszej wspólnej inicjatywy, pracy jest utrzymywanie kontaktu z pomysłodawcami, poszukiwanie ofert, jak dany projekt zrealizować oraz promocja gminy. Dodatkowo chodzi nam również o wszechstronną pomoc w przełamywaniu barier psychologicznych, organizacyjnych w podejmowaniu przez mieszkańców naszej gminy nowych inicjatyw gospodarczych i zawodowych. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę, iż charakter naszych działań powinien rozwinąć przedsiębiorczość, jak również powinien być wsparciem dla tych, którzy chcą pomóc, a tym samym chcą pomagać innym.

więcej...
<< |< start < << wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej >> > koniec >| >>

Pozycje :: 41 - 45 z 273
 
   
     

 
Copyright 2005 - Klub Miłośników Ziemi Magnuszewskiej
Polityka prywatności (cookies)