Strona główna
Klub Miłośników Ziemi Magnuszewskiej | 23 luty 2017
Menu witryny
Strona główna
Artykuły
Klub MZM
Nasza Gmina
Głos Magnuszewa
LZS Magnuszew
Odsyłacze
Szukaj
Z kraju i ze świata (RSS)
Kontakt z nami
Imieniny
23 Lutego 2017
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian,
Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma,
Seweryn
Do końca roku zostało 312 dni.
Statystyka
Użytkownicy: 84
Artykuły: 432
Odsyłacze: 7
Odwiedzających: 2012361

stat4u stat4u
Gościmy
Odwiedza nas 14 gości
Logowanie
Login

Hasło

Pamiętaj
Zapomniałeś hasła?
 
 
 
"Nie lękajcie się" - Jan Paweł II Drukuj E-mail
Autor: Redakcja GM   
30 marzec 2010

 

W tym roku 2 kwietnia o godzinie 21:37 przypada 5 rocznica śmierci Jana Pawła II i wypada w Wielki Piątek. Z racji Wielkiego Piątku we wszystkich kościołach w Polsce nie jest sprawowana liturgia w kościele. W związku z tym Msze św. z modlitwą o beatyfikację Papieża będą sprawowane 10 kwietnia, czyli w wigilię Miłosierdzia Bożego. W tym dniu w wielu kościołach odbędą się Msze św. z modlitwą o rychłą beatyfikację Papieża. My również pamiętajmy o naszym Wielkim Rodaku, niech krótka modlitwa i świeca zapalona w oknie w godzinie śmierci Jana Pawła II będzie wyrazem naszej pamięci i miłości.

Sytuacja gospodarcza Gminy Magnuszew w świetle wyborów samorządowych 2010 Drukuj E-mail
Autor: Redakcja GM   
29 marzec 2010
W dniu 28 marca w Niedzielę Palmową odbyło się spotkanie ludowe z Panem Posłem Mirosławem Maliszewskim. Organizatorem spotkania był Zarząd Gminny Polskiego Stronnictwa Ludowego w Magnuszewie. Tematem przewodnim tego spotkania była sytuacja gospodarcza Gminy Magnuszew w przededniu jesiennych wyborów samorządowych.
W trakcie spotkania z mieszkańcami Pan Poseł Maliszewski mówił o sytuacji w rolnictwie oraz o planach na przyszłość. Głos zabrał również kandydat na wójta Gminy Magnuszew Pan Marek Drapała, który mówił o propozycjach powołania do życia na terenie naszej gminy mini giełdy rolniczej wraz z budową marketu rolniczego o roboczej nazwie „Market Farmera”. Wspomniana inicjatywa ma na celu ułatwienie sprzedaży płodów rolnych zarówno w ilościach hurtowych jak i detalicznych przez naszych rolników. Zaproponowana została również możliwość zbytu produktów regionalnych przetworzonych we własnych gospodarstwach. Z racji tego, że  produkty rolnicze w ostatnich pięciu latach spadły, warto szukać nowych rozwiązań dających dodatkowe źródło dochodu. 
więcej...
ACONCAGUA - ARGENTYNA, (6962 m n.p.m.) 1-21 luty 2010 Drukuj E-mail
Autor: Dariusz Szczepanowski   
27 marzec 2010
NA GÓRĘ TĘ WYBRAŁEM SIĘ, ABY BYĆ BLIŻEJ MOJEJ MAMY
I DZIĘKI JEJ POMOCY WSZEDŁEM TAM
DOKŁADNIE W PIERWSZĄ ROCZNICĘ JEJ ŚMIERCI

Pomysł na tę górę zrodził się w mojej głowie podczas schodzenia w 2008 r. z Baranich Rohów na Słowacji, gdy koleżanka ze wspinaczki opowiadała o trudnościach i pięknie tej góry.
- „TRUDNOŚCI - to coś dla mnie” – pamiętam, że tylko tyle przemknęło mi przez głowę i zapomniałem o temacie.
Kiedy jednak w listopadzie ub. roku zobaczyłem na stronie Polskiego Klubu Alpejskiego, z którym jeżdżę w góry, anons o wyprawie na Aconcaguę, szybko napisałem maila, a potem jeszcze szybciej zabukowałem bilet na samolot, aby biznesy i życie codzienne nie pokrzyżowały mi planów.
więcej...
Pierwszy Pub w Gminie Magnuszew - "Warsztat Pub" w Mniszewie. Drukuj E-mail
Nadesłał(a) Marek Drapała   
25 marzec 2010
Dla nie wtajemniczonych pragniemy na samym początku wytłumaczyć o co tak naprawdę chodzi z tym pubem (czytaj: pabem). Otóż od pewnego czasu w Mniszewie rozpoczął działalność „WARSZTAT   PUB”, który prowadzi Pani Renata Machal. Ta młoda, energiczna i jakże sympatyczna kobieta postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizowała pub i to gdzie – w naszej gminie. Jak się okazuje nawet rzeczy niemożliwe przy dużej determinacji i samozaparciu są do zrealizowania, czego dowodem jest lokal w Mniszewie. Zaadaptowany został po nieużywanym warsztacie samochodowym.
więcej...
Wiosna idzie – będzie powódź? Drukuj E-mail
Nadesłał(a) Marek Drapała   
19 marzec 2010
Tegoroczna zima dała się we znaki nam wszystkim. Nie dość, że mrozy były tęgie to i śniegu było pod dostatkiem. Olbrzymie ilości śniegu na polach i podwórkach stały się w tym roku nie lada problemem. Topiący się śnieg dość szybko spowodował spiętrzenie się wody w lokalnych rowach i kanałach. Ze względu na małe opady śniegu na pogórzu, czyli w górnym biegu rzeki Wisły, sama Wisła przepływająca przez naszą gminę nie stanowiła większego zagrożenia podobnie jak i Radomka oraz Pilica. Woda co prawda wystąpiła z koryt wspomnianych rzek, ale większych sensacji i podtopień z tej strony nie było. Mieszkańcy, mimo to apelują po raz kolejny o dostrzeżenie problemu bobrów na terenie naszej gminy. W rozmowie mówią o tym problemie,  ponieważ w wielu miejscach bobry dokonują bardzo długich podkopów naruszając strukturę wałów przeciwpowodziowych i dopiero wtedy może być poważny problem niechcianej powodzi.
więcej...
<< |< start < << wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej >> > koniec >| >>

Pozycje :: 36 - 40 z 273
 
   
     

 
Copyright 2005 - Klub Miłośników Ziemi Magnuszewskiej
Polityka prywatności (cookies)