Strona główna
Klub Miłośników Ziemi Magnuszewskiej | 23 luty 2017
Menu witryny
Strona główna
Artykuły
Klub MZM
Nasza Gmina
Głos Magnuszewa
LZS Magnuszew
Odsyłacze
Szukaj
Z kraju i ze świata (RSS)
Kontakt z nami
Imieniny
23 Lutego 2017
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian,
Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma,
Seweryn
Do końca roku zostało 312 dni.
Statystyka
Użytkownicy: 84
Artykuły: 432
Odsyłacze: 7
Odwiedzających: 2012358

stat4u stat4u
Gościmy
Odwiedza nas 11 gości
Logowanie
Login

Hasło

Pamiętaj
Zapomniałeś hasła?
 
 
 
Letnia wycieczka w góry i nie tylko Drukuj E-mail
Nadesłał(a) Marek Drapała   
02 sierpień 2010
KMZM w KrakowieJuż tradycyjnie w lipcu odbyła się kolejna wycieczka w góry zorganizowana przez Klub MZM z Magnuszewa. Liczna grupa wycieczkowiczów ruszyła rankiem w kierunku Krakowa. Naszym celem był nie tylko Kraków, ale również krypta na Wawelu, w której spoczęła para prezydencka, po tragicznej śmierci pod Smoleńskiem. Trumny pary prezydenckiej spoczęły w sarkofagu umieszczonym w pomieszczeniu przed kryptą Józefa Piłsudskiego pod Wieżą Srebrnych Dzwonów. Sarkofag wykonano z onyksu miodowego, o specyficznej, kryształkowej budowie, przepuszczającego światło i trwalszego niż alabaster.
więcej...
Ochotnicza Straż Pożarna – moja miłość, moja pasja. Drukuj E-mail
Autor: Redakcja GM   
10 czerwiec 2010
Na co dzień żyją wśród nas, prowadzą taki sam tryb życia jak i my. Jednak gdy zawyje syrena, zmieniają  się w armię ratowników, gotowych ponieść największe poświęcenie. Chyba nikt nie ma wątpliwości o kogo chodzi – to nasi dzielni strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych. OSP tak w skrócie mówimy o strażnicach – ochotnikach to nic innego jak organizacja społeczna umundurowana i wyposażona w specjalistyczny sprzęt pozwalający w szczególności walczyć z pożarem, zapobiegać klęskom żywiołowym oraz innym miejscowym zagrożeniom. W każdej gminie w Polsce bez wyjątku istnieją i działają zastępy OSP, a na terenie naszej Gminy Magnuszew w 6 miejscowościach. Strażnice OSP znajdują się między innymi w: Anielinie, Chmielewie, Magnuszewie, Mniszewie, Wilczkowicach Dolnych i Rozniszewie.
więcej...
Bądźmy aktywni – szukajmy szansy dla siebie Drukuj E-mail
Autor: Redakcja GM   
08 czerwiec 2010

W poprzednim miesiącu gościliśmy w Biurze Poselskim w Magnuszewie przedstawicieli z Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka” z Kozienic. Podczas spotkania Pan Marek Przedniczek prezes stowarzyszenia na samym początku wprowadził zebranych w temat spotkania, którego celem było aktywizowanie środowiska lokalnego mieszkańców Gminy Magnuszew. Jak wspomniał nasz prelegent, ciągle zbyt mało spływa do LGD wniosków od indywidualnych mieszkańców, a możliwości pozyskania środków unijnych są naprawdę duże – trzeba tylko chcieć. Należy również wiedzieć – mówił p. Marek Przedniczek – że powołane do życia stowarzyszenie LGD "Puszcza Kozienicka" jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem osób fizycznych i prawnych, działającym jako Lokalna Grupa Działania (LGD) w rozumieniu przepisów w sprawie Sektorowego Programu Operacyjnego Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich, mającym na celu działanie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

więcej...
Ks. Rafał Kalbarczyk otrzymał święcenia kapłańskie Drukuj E-mail
Autor: Redakcja GM   
31 maj 2010
NimGmina Magnuszew przejdziemy do sedna sprawy, czyli prymicji nowego księdza przypomnijmy sobie na wstępie słowa ks. Jana Twardowskiego, które najlepiej oddają sens powołania kapłańskiego:
„Własnego kapłaństwa się boję,
własnego kapłaństwa się lękam
i przed kapłaństwem w proch padam,
i przed kapłaństwem klękam”
W sobotę 29 maja br. w Katedrze w Radomiu przyjął święcenia kapłańskie Rafał Kalbarczyk. Natomiast niedziela 30 maja była dniem prymicji nowo wyświęconego kapłana – neoprezbitera. Msza prymicyjna jest odprawiana zazwyczaj dzień po święceniach dokonanych przez biskupa. Ksiądz Rafał Kalbarczyk otrzymał święcenia z rąk biskupa Henryka Tomasika, zaś za motto posługi Bogu wybrał sobie następujące słowa: „Posyła mnie Bóg, abym głosił Ewangelię i leczył rany zbolałych serc”.
więcej...
Akcja przeciwpowodziowa w Gminie Magnuszew - i co dalej? Drukuj E-mail
Nadesłał(a) Marek Drapała   
25 maj 2010
Magnuszew - PowódźOd początku maja mieliśmy obfite opady deszczu w całej Polsce. Z uwagą słuchaliśmy doniesień, które mówiły o ilości wody spadającej z nieba na metr kwadratowy na południu Polski. Liczby które podawały stacje hydrometeorologiczne były ogromne, mówiło się nawet o 120 litrach na metr kwadratowy. Efekt końcowy jest taki: skoro spadło tyle wody w tak krótkim czasie, to i tyle samo musi jej odpłynąć. W połowie maja na południu Polski zaczęły bardzo szybko wzbierać strumienie i potoki górskie tworząc małe rzeczki, następnie małe rzeki zaczynały przypominać duże rzeki, a w konsekwencji na dużych rzekach utworzyła się tak zwana fala powodziowa.
więcej...
<< |< start < << wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej >> > koniec >| >>

Pozycje :: 31 - 35 z 273
 
   
     

 
Copyright 2005 - Klub Miłośników Ziemi Magnuszewskiej
Polityka prywatności (cookies)