Strona główna
Klub Miłośników Ziemi Magnuszewskiej | 23 luty 2017
Menu witryny
Strona główna
Artykuły
Klub MZM
Nasza Gmina
Głos Magnuszewa
LZS Magnuszew
Odsyłacze
Szukaj
Z kraju i ze świata (RSS)
Kontakt z nami
Imieniny
23 Lutego 2017
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian,
Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma,
Seweryn
Do końca roku zostało 312 dni.
Statystyka
Użytkownicy: 84
Artykuły: 432
Odsyłacze: 7
Odwiedzających: 2012359

stat4u stat4u
Gościmy
Odwiedza nas 12 gości
Logowanie
Login

Hasło

Pamiętaj
Zapomniałeś hasła?
 
 
 
Społeczna inicjatywa budowy pomnika w Rozniszewie Drukuj E-mail
Autor: Marek Drapała   
24 styczeń 2005

Społeczny komitet budowy pomnika „Walczącym, poległym, pomordowanym i zaginionym w latach 1939-45 oraz tym, którzy przywracając tej ziemi życie – utracili własne”, spotkali się po raz kolejny, aby dyskutować na temat postępu prac projektowych przy powstawaniu pomnika w Rozniszewie. Z racji tego, że w tym roku mija 60 lat od tragedii, jaką przeżyła ludność „Zapilicza” w wyniku działań wojennych. Wielu mieszkańców zginęło od kul, pocisków oraz min, wielu zostało aresztowanych, a po wielu wszelki ślad zaginął. To ten rejon pamięta zaciekłe walki, jako że stanowił pierwszą linię frontu. Pomimo wielkiego terroru tutejsza ludność nie poddała się i dzielnie stawiała opór okupantowi. Działacze społeczni tego regionu prężnie działają, aby jeszcze w tym roku wybudować wspomniany pomnik. Pozostało jeszcze sporo do zrobienia, plantowanie działki pod pomnik, nawiezienie ziemi, piasku oraz sporej ilości kamienia polnego. Wszystkie te prace są wykonywane własnym sumptem.

więcej...
ALDI – Firma miesiąca Drukuj E-mail
Autor: Marek Drapała   
15 styczeń 2005

Marek Drapała Klub MZM: Serdecznie gratulujemy uzyskania przez Państwa sklepy „ALDI” prestiżowego tytułu „FIRMA MIESIĄCA” na terenie Gminy Magnuszew.

Mirosław Kowalczyk – właściciel sklepów „ALDI”: Jest mi niezmiernie miło, że nasze sklepy uzyskały najlepsze miano i tytuł firmy miesiąca na terenie Magnuszewa.

M. Drapała: Rozpoczynał Pan swoją działalność w latach dziewięćdziesiątych, czasach trudnych dla przedsiębiorców,  jakie to były początki?

M. Kowalczyk: Początek swojej działalności w branży handlowej możemy przyjąć na rok 1997. W istocie rzeczy był to trudny okres dla handlowców, jednak dzięki swojemu samozaparciu i konsekwentnemu działaniu stworzyłem mini sieć sklepów spożywczych.

więcej...
Hura! Istniejemy i działamy - Klub Miłośników Ziemi Magnuszewskiej Drukuj E-mail
Autor: Marek Drapała   
03 styczeń 2005

Tak proszę Państwa jest się z czego cieszyć, a mianowicie Klub Miłośników Ziemi Magnuszewskiej ma już pierwszy roczek. Prawie nikt nie dowierzał, że to całe przedsięwzięcie i zamieszanie, jakim jest założenie i działanie klubu MZM może okazać się swego rodzaju sukcesem. W czasie całego ubiegłego roku trwał cykliczny i dynamiczny rozwój naszego klubu. To za jego sprawą zaczęto o nas mówić nie tylko na terenie Gminy Magnuszew, ale i całego powiatu. Po raz pierwszy w historii gminy została uruchomiona strona internetowa klubu, który prowadzi wyjątkową działalność promocyjną Gminy Magnuszew nie posiadając żadnych środków budżetowych, żadnych dotacji ze strony urzędów samorządowych, są to wyłącznie dobrowolne składki ludzi dobrej woli, którym nie obca jest tak zwana „Mała Ojczyzna”.

więcej...
<< |< start < << wstecz 51 52 53 54 55 dalej >> > koniec >| >>

Pozycje :: 271 - 273 z 273
 
   
     

 
Copyright 2005 - Klub Miłośników Ziemi Magnuszewskiej
Polityka prywatności (cookies)