Strona główna
Klub Miłośników Ziemi Magnuszewskiej | 23 luty 2017
Menu witryny
Strona główna
Artykuły
Klub MZM
Nasza Gmina
Głos Magnuszewa
LZS Magnuszew
Odsyłacze
Szukaj
Z kraju i ze świata (RSS)
Kontakt z nami
Imieniny
23 Lutego 2017
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian,
Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma,
Seweryn
Do końca roku zostało 312 dni.
Statystyka
Użytkownicy: 84
Artykuły: 432
Odsyłacze: 7
Odwiedzających: 2012357

stat4u stat4u
Gościmy
Odwiedza nas 10 gości
Logowanie
Login

Hasło

Pamiętaj
Zapomniałeś hasła?
 
 
 
Wybory samorządowe - CZAS ZMIAN! Drukuj E-mail
Nadesłał(a) Michał Arcon   
06 listopad 2010
Michał Arcon - MagnuszewDo wyborów samorządowych 2010 już bardzo blisko, a wraz z nimi kampanie wyborcze lokalnych kandydatów. Mijają kolejne lata, kolejne kadencje, a my dalej mamy do czynienia z tymi samymi kandydatami ubiegającymi się o utrzymanie „stołków”, bądź ich zawładnięcie. Drugą sprawą, która po raz kolejny się powtarza są tzw. kandydaci poszukujący tzw. „skoczkowie”, którzy to przechodzą z partii do partii. Rekordziści mają w swoim dorobku, aż cztery takie transfery. Oczywiście z taką sytuacją mamy do czynienia w całym kraju leżącym nad Wisłą, jednak skoncentrujmy się na naszym regionie.
więcej...
"Nasz Owoc" zaprasza do współpracy Drukuj E-mail
Autor: Nasz Owoc   
10 październik 2010
GrupaNasz Owoc Producentów Owoców i Warzyw „Nasz Owoc” Sp.z o.o. została założona w 2006r. przez rolników z Gminy Magnuszew. Celem założycieli było zorganizowanie wspólnego handlu i promocja produktów.Na dzień dzisiejszy jesteśmy jedyną grupą producentów owoców i warzyw działającą w naszej gminie. Obecnie jesteśmy wstępnie uznaną grupą producencką, w skład której wchodzi 14 udziałowców.
Nasze możliwości produkcyjne wynoszą około 4 000 ton owoców i warzyw w sezonie, a są to: jabłka, wiśnie, czereśnie, kapusta pekińska i inne warzywa.
Staramy się sprzedawać wytworzone produkty bezpośrednio do dostawców omijając pośredników, co w znacznym stopniu zwiększa konkurencyjność naszych towarów.Wysoka kultura stosowania pestycydów, jak również nawozów mineralnych przez rolników Grupy sprawia, że w naszych produktach nie występują substancje szkodliwe dla zdrowia ludzkiego, a wręcz przeciwnie przez zapewnienie im idealnych warunków przechowalniczych nigdy nie tracą na jędrności, a przede wszystkim zachowują cenne witaminy przez cały sezon.
więcej...
Gmina Magnuszew kontra Starostwo Powiatowe w Kozienicach Drukuj E-mail
Autor: Redakcja GM   
21 sierpień 2010
Magnuszew vs KozieniceNa samym początku chcielibyśmy w kilku słowach przybliżyć Państwu co znaczy słowo starostwo oraz czym się zajmuje. Otóż starostwo to nic innego, jak urząd i siedziba starosty, władz administracyjnych powiatu. Obszar powiatu podległy naszemu staroście kozienickiemu obejmuje siedem gmin, w którego skład wchodzą następujące gminy: Garbatka Letnisko, Głowaczów, Gniewoszów, Grabów n. Pilicą, Kozienice, Magnuszew i Sieciechów.
więcej...
Pielgrzymka Magnuszew – Rozniszew A.D. 2010 Drukuj E-mail
Nadesłał(a) Redakcja GM   
23 sierpień 2010
Pilgrzymka z Magnuszewa do RozniszewaTradycyjnie po raz kolejny z okazji  Wniebowzięcia Maryi Panny magnuszewscy pielgrzymi udali się w pieszą pielgrzymkę do Rozniszewa. Przez niektórych wiernych to święto określane jest świętem Matki Boskiej Zielnej. 15 sierpień to zarówno święto kościelne jak i państwowe. Na ten dzień przypadała również w tym roku 90 rocznica Cudu nad Wisłą. Jest to święto wszystkich żołnierzy - Dzień Wojska Polskiego, w tym czasie żołnierze otrzymują awanse oraz wyróżnienia i odznaczenia. Co do cudu nad Wisłą to była to Bitwa Warszawska stoczona w dniach 12-25 sierpnia 1920 roku w czasie wojny polsko – bolszewickiej. Owa bitwa określana jest przez historyków jako 18 bitwa przełomowa w historii świata, czyli bez wątpienia jest to bardzo ważne wydarzenie historyczne, które notabene zdecydowało o zachowaniu przez odrodzoną Polskę niepodległości.
więcej...
66 rocznica bitwy pod Studziankami Drukuj E-mail
Autor: Redakcja GM   
21 sierpień 2010
W niedzielę 7 sierpnia br. odbyły się uroczystości rocznicowe bitwy pod Studziankami. Tradycyjnie, jak co roku powyższe uroczystości rozpoczynają się w Magnuszewie. Delegacje różnych środowisk kombatanckich, wojskowych oraz władz samorządowych składają wieńce i wiązanki kwiatów przed pomnikiem Braterstwa Broni, a następnie wszyscy udają się do Studzianek. Z tej to okazji warto przybliżyć nam wszystkim te dni sierpniowe z roku 1944.
więcej...
<< |< start < << wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej >> > koniec >| >>

Pozycje :: 26 - 30 z 273
 
   
     

 
Copyright 2005 - Klub Miłośników Ziemi Magnuszewskiej
Polityka prywatności (cookies)