Strona główna
Klub Miłośników Ziemi Magnuszewskiej | 23 luty 2017
Menu witryny
Strona główna
Artykuły
Klub MZM
Nasza Gmina
Głos Magnuszewa
LZS Magnuszew
Odsyłacze
Szukaj
Z kraju i ze świata (RSS)
Kontakt z nami
Imieniny
23 Lutego 2017
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian,
Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma,
Seweryn
Do końca roku zostało 312 dni.
Statystyka
Użytkownicy: 84
Artykuły: 432
Odsyłacze: 7
Odwiedzających: 2012360

stat4u stat4u
Gościmy
Odwiedza nas 13 gości
Logowanie
Login

Hasło

Pamiętaj
Zapomniałeś hasła?
 
 
 
Pielgrzymka do Rozniszewa A.D 2011 Drukuj E-mail
Nadesłał(a) Marek Drapała   
28 sierpień 2011
Jak co roku w dniu 15 sierpnia ruszyła piesza pielgrzymka z Magnuszewa do Rozniszewa. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała pątnikom w pieszej wędrówce do cudownego obrazu Matki Bożej w Rozniszewie. Piesze pielgrzymowanie to nie tylko trud samej wędrówki wielu kilometrów, to także intencje i prośby, które pielgrzymi niosą do Matki Bożej. Pielgrzymowanie do miejsc świętych jest również przejawem religijności. Tegoroczny trud pielgrzymowania podjęło wielu młodych ludzi, co bardzo cieszy. Podjęte dzieło pielgrzymowania przed kilkunastoma laty nie odeszło do lamusa, a wręcz przeciwnie ciągle się wzbogaca i rośnie w siłę. W tym roku liczba pątników osiągnęła rekordową liczbę – było nas blisko 400 osób. Wiele było młodych mam, które wiozły w wózkach swoje pociechy, aby podziękować Matce Bożej za dar macierzyństwa i prosić o błogosławieństwo dla swoich rodzin. Podjęcie trudu pielgrzymowania to także wielkie wyzwanie do przełamania pewnego rodzaju barier. Wielokrotnie wiele osób zastanawia się, czy aby na pewno dam radę dojść? Wspólna modlitwa, wspólne śpiewanie wyzwala w człowieku dodatkowe pokłady energii, które pozwalają pokonywać fizyczne słabości. W pielgrzymce jest pewnego rodzaju magia, która powoduje, że nie straszny jest nam skwar, deszcz czy wiatr. W grupie czujemy się bardziej wytrwali i wzajemnie staramy się nieść pomoc innym.
więcej...
Uroczyste otwarcie sortowni w Latkowie Drukuj E-mail
Nadesłał(a) Marek Drapała   
23 lipiec 2011

Nasz Owoc - Latkóww W połowie maja mieliśmy okazję wziąć udział w uroczystym otwarciu sortowni warzyw i owoców w Latkowie. Nowoczesna sortownia została zamontowana w budynku przechowalni grupy producentów warzyw i owoców „Nasz Owoc” sp. z o. o. Grupa ta powstała dzięki inicjatywie rolników Gminy Magnuszew w 2006 roku. W jej skład wchodzą ogrodnicy posiadający wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu gospodarstw ogrodniczych i sadowniczych. Wielopokoleniowa tradycja uprawy warzyw i owoców na terenie Gminy Magnuszew przyczyniła się do stworzenia profesjonalnych gospodarstw produkujących między innymi: jabłka, truskawki, ogórki czy kapustę wysokiej jakości. Wspomniana produkcja trafia na wymagający rynek warszawski poprzez giełdy rolnicze, na które swój towar dostarczają rolnicy z terenu Gminy Magnuszew.

więcej...
"Nieść pomoc, na którą ktoś czeka …" – Ochotnicza Straż Pożarna Drukuj E-mail
Autor: Redakcja GM   
28 marzec 2011

Na początku roku w remizach Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Gminy Magnuszew odbyły się zebrania sprawozdawczo-wyborcze, na których druhowie strażacy wybierali swoje władze. W poszczególnych zastępach OSP w Anielinie, w Chmielewie, w Magnuszewie, w Mniszewie oraz w Rozniszewie wybrano nowe zarządy, komisje rewizyjne oraz delegatów na zjazd gminny. W trakcie zebrań w poszczególnych strażnicach brali udział przedstawiciele urzędu gminy oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach.

więcej...
Zadbaj o własny interes Drukuj E-mail
Autor: Redakcja GM   
01 marzec 2011

Spotkanie - MagnuszewNa początku lutego br odbyło się szkolenie dla grupy rolników z terenu Gminy Magnuszew. W ramach 2-dniowego szkolenia na temat: „Podniesienie konkurencyjności gospodarstw rolnych poprzez zrzeszanie się rolników ze szczególnym uwzględnieniem formy spółdzielczej”. Zmiany ustrojowe, jakie nastąpiły w Polsce przyniosły kolosalne przeobrażenia branży rolniczej i samego rolnictwa. Państwo utraciło kontrolę nad obsługą rolnictwa, powstał wolny rynek. Każdy z rolników zaczął szukać rynków zbytu, najczęściej w pojedynkę. Działając samodzielnie wielokrotnie przegrywa z większą i lepiej zorganizowaną grupą handlowo - produkcyjną.

więcej...
Wasza mądrość jest moją mądrością – z czego jestem dumny. Podziękowania dla mieszkańców Gminy Drukuj E-mail
Nadesłał(a) Marek Drapała   
14 grudzień 2010
Marek DrapałaPrzez wiele lat wspólnie z Państwem szukaliśmy różnego rodzaju rozwiązań, które pozwoliłyby nam złapać przysłowiowy „wiatr w żagle” i wykorzystać szansę wynikającą z możliwości pozyskania poważnych środków na poprawę warunków życia w naszej gminie. Wasza mądrość i chęć niesienia pomocy innym była dla mnie wskazówką, że wybrana przeze mnie droga jest słuszna. Te właśnie nadzieje i ambitne zamierzenia skłoniły mnie do podjęcia niełatwego zadania, jakim było kandydowanie na urząd wójta naszej gminy. Uważam bowiem, że urząd wójta, radnego, czy też pracownika urzędu gminy jest służbą dla dobra wszystkich mieszkańców - bez wyjątku.
więcej...
<< |< start < << wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej >> > koniec >| >>

Pozycje :: 16 - 20 z 273
 
   
     

 
Copyright 2005 - Klub Miłośników Ziemi Magnuszewskiej
Polityka prywatności (cookies)