Strona główna
Klub Miłośników Ziemi Magnuszewskiej | 23 luty 2017
Menu witryny
Strona główna
Artykuły
Klub MZM
Nasza Gmina
Głos Magnuszewa
LZS Magnuszew
Odsyłacze
Szukaj
Z kraju i ze świata (RSS)
Kontakt z nami
Imieniny
23 Lutego 2017
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian,
Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma,
Seweryn
Do końca roku zostało 312 dni.
Statystyka
Użytkownicy: 84
Artykuły: 432
Odsyłacze: 7
Odwiedzających: 2012364

stat4u stat4u
Gościmy
Odwiedza nas 17 gości
Logowanie
Login

Hasło

Pamiętaj
Zapomniałeś hasła?
 
 
 
Suwerenność jako zagadnienie prawa Unii Europejskiej Drukuj E-mail
Autor: Piotr Zieliński   
26 styczeń 2012

Piotr Zieliński
Studia doktoranckie 
Katedra Samorządu Terytorialnego i Gospodarki Lokalnej
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne 
Szkoła Główna Handlowa

Suwerenność jako zagadnienie prawa Unii Europejskiej

Europa po II wojnie światowej stała się obszarem zniszczonym politycznie i gospodarczo. Żadne państwo nie było wstanie samodzielnie osiągnąć pozycji międzynarodowej zajmowanej przed wybuchem wojny. Aby zapobiec rozwojowi kolejnych nacjonalizmów i uchronić Europę od kolejnych konfliktów zbrojnych konieczna stała się współpraca na szczeblu wykraczającym poza ramy państw narodowych. To wymagało określenia precyzyjnych warunków współpracy międzynarodowej, formuły prawnej nowych organizacji, przedmiotu współpracy oraz zasięgu terytorialnego. Początkowo współpraca polityczna była niemożliwa, postanowiono zatem rozpocząć współpracę na szczeblu gospodarczym wskazując korzyści skali jakie przyniesie międzynarodowa współpraca.

więcej...
Blokada drogi 79 w Mniszewie Drukuj E-mail
Autor: Redakcja GM   
24 wrzesień 2011
W dniu 16 września br. mieliśmy okazję obserwować, jak mieszkańcy Mniszewa oraz sympatyzujący z nimi inni mieszkańcy Gminy Magnuszew protestują na drodze krajowej nr 79. Stan tej drogi biegnącej z Magnuszewa przez Grzybów, Wilczkowice Dolne, Żelazną Nową, Gruszczyn oraz Mniszew jest w stanie opłakanym, a wręcz można powiedzieć jej stan jest katastrofalny. Koleiny, wyboje, garby poprzeczne i podłużne oraz zalegająca woda po intensywnych opadach deszczu powoduje, że ciężko jest utrzymać kierowcom kierownicę samochodu, gdy się wpadnie w taką kałużę. Warto zaznaczyć, że jest to trasa tranzytowa z Warszawy do Sandomierza, Rzeszowa oraz Krakowa.
więcej...
Wywiad z Mirosławem Maliszewkim - kandydatem do Sejmu Drukuj E-mail
Autor: Redakcja GM   
21 wrzesień 2011
Red. Panie pośle zbliżają się kolejne wybory do Sejmu. Jak Pan ocenia minioną kadencję?
Mirosław Maliszewski: Ocena jest dwojaka. Po pierwsze parlament oceniamy, i jest to także moja ocena, jako arenę niekończących się politycznych kłótni i awantur. Niestety w większości przypadków bezsensownych. Główną oś konfliktu stanowiła niewątpliwie katastrofa smoleńska i odmienne poglądy na temat jej przyczyn i skutków. Z drugiej zaś strony udało się w ciągu minionych czterech lat przyjąć wiele korzystnych ustaw poprawiających prawo. Ponadto wielu posłów uczciwie i rzetelnie pracowało w Komisjach, w swoim terenie, mimo, że najczęściej media tego nie pokazywały.
więcej...
Cześć i chwała na wieki! Drukuj E-mail
Nadesłał(a) Marek Drapała   
10 wrzesień 2011
W tym roku minęła 67 rocznica bitwy pod Studziankami, a szerzej rzecz ujmując obrony przyczółka warecko-magnuszewskiego. Jak co roku kombatanci  i ich rodziny, wojskowi oraz mieszkańcy Magnuszewa, Studzianek i okolic oddają hołd poległym w czasie tej bitwy. W trakcie uroczystości zarówno w Magnuszewie, jak i w Studziankach Pancernych złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze. Tegoroczną uroczystość, która najpierw rozpoczęła się w Magnuszewie przed pomnikiem Braterstwa Broni, a następnie dalszy jej ciąg miał miejsce w Mauzoleum Poległych w Studziankach, zaszczyciło kilku generałów oraz oficerów z Polski, Rosji i Ukrainy. Ponadto udział wzięli żołnierze kompanii reprezentacyjnej wojsk pancernych oraz orkiestra wojskowa. Wiele wzruszeń dostarczył wszystkim uczestnikom tych uroczystości apel poległych. Weterani wspominali udział w tej strasznej bitwie, która trwała kilka dni. Ten krwawy bój uznawany jest przez historyków i wojskowych jako największa bitwa pancerna polskich pancerniaków na froncie wschodnim, a rozegrała się  w dniach 9-16 sierpnia 1944 roku.
więcej...
W jakim kierunku zmierza polskie rolnictwo? Drukuj E-mail
Nadesłał(a) Marek Drapała   
05 wrzesień 2011
Marek DrapałaChciałbym się z Państwem podzielić swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat naszego rolnictwa oraz polityki w tym zakresie. Obserwujemy liczne zmiany zachodzące na polskiej wsi. Widzimy, że wielu rolnikom wejście do Unii Europejskiej dało możliwość zwiększenia potencjału produkcyjnego swoich gospodarstwach, dokonano licznych inwestycji, w nowoczesny sprzęt do uprawy, powstały nowe budynki i tak można by wymieniać jeszcze wiele. Warto jednak zauważyć, że znajduje się również na tej samej, też polskiej wsi grupa rolników, dla których obecne czasy są niezwykle ciężkie. Skomplikowane procedury przy składaniu niektórych wniosków powodują, że nie mogą skorzystać z tej pomocy. Spotykając się z rolnikami w Biurze Poselskim naszego Posła Mirosława Maliszewskiego w Magnuszewie mieliśmy okazję wyjaśnić niektóre zawiłości, była to doskonała okazja do spotkania się i bezpośredniego kontaktu z ludźmi odpowiedzialnymi za sektor rolniczy w gminie, powiecie czy kraju.
więcej...
<< |< start < << wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej >> > koniec >| >>

Pozycje :: 11 - 15 z 273
 
   
     

 
Copyright 2005 - Klub Miłośników Ziemi Magnuszewskiej
Polityka prywatności (cookies)