Strona główna
Klub Miłośników Ziemi Magnuszewskiej | 23 luty 2017
Menu witryny
Strona główna
Artykuły
Klub MZM
Nasza Gmina
Głos Magnuszewa
LZS Magnuszew
Odsyłacze
Szukaj
Z kraju i ze świata (RSS)
Kontakt z nami
Imieniny
23 Lutego 2017
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian,
Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma,
Seweryn
Do końca roku zostało 312 dni.
Statystyka
Użytkownicy: 84
Artykuły: 432
Odsyłacze: 7
Odwiedzających: 2012369

stat4u stat4u
Gościmy
Odwiedza nas 22 gości
Logowanie
Login

Hasło

Pamiętaj
Zapomniałeś hasła?
 
 
 
Szanowni Państwo Drukuj E-mail
Autor: Piotr Zieliński   
27 listopad 2014
W wyborach na wójta Gminy Magnuszew startowałem pierwszy raz. Uzyskałem 900 głosów od Państwa. Za wszystkie głosy popierające moją osobę bardzo serdecznie dziękuję.
Mój udział w wyborach spowodowany był chęcią zmian w naszej gminie. Uzyskane poparcie tylko utwierdza mnie w przekonaniu, iż taka decyzja nie była błędem. Reguły demokracji są jasne: odpada kandydat, który uzyskał najniższą liczbę głosów. Mimo dużego poparcia do drugiej tury wyborów dostali się: Pan Henryk Plak - obecny wójt oraz Pan Marek Drapała – obydwu Panom gratuluję.
Szanowni Państwo
Gmina jest podstawową jednostką samorządu terytorialnego, która realizuje podstawowe zadania administracji państwowej tj. szkolnictwo, administracja, pomoc socjalna, itd. Takie zadania może realizować każda władza, jednak gmina jako podstawowa jednostka samorządowa ma również dochody własne z podatków, lokalnych opłat, ma również możliwość kreowania własnej lokalnej polityki poprzez uchwały rady gminy, których realizację powierza wójtowi - taki lokalny „sejm i rząd”.
Gmina ma możliwość pozyskiwania środków z programów unijnych na rozwój wsi, szkolnictwa, lokalnej infrastruktury. Korzystanie z tych środków jest niezbędne, aby nasz lokalny samorząd rozwijał się prężnie, był innowacyjny, aby był partnerem dla innych samorządów, ponieważ My wszyscy tworzymy całość - Polskę. Aby sprostać wyzwaniom i w pełni wykorzystać możliwości potrzeba wiedzy, kreatywności, zaangażowania – słowem potrzeba zmian.
Szanowni wyborcy
Każdy z was oddając głos w II turze wyborów 30 listopada nie tylko stawia krzyżyk przy nazwisku wybranego kandydata, bierze również odpowiedzialność za kolejne cztery lata naszej gminy.
Mój program oraz program Pana Marka Drapały w wielu miejscach jest zbieżny, dlatego w drugiej turze postanowiłem dać szansę kandydatowi, który jeszcze nie zarządzał naszym samorządem.

Piotr Zieliński
Podziękowania Drukuj E-mail
Autor: Marek Drapała   
23 listopad 2014

Szanowni Państwo

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom naszej gminy, którzy wzięli udział w głosowaniu 16 listopada 2014 r. Pomimo szwankowania systemu komputerowego zostały opublikowane oficjalne wyniki wyborów na wójta w naszej gminie. Po przeliczeniu głosów do drugiej tury przeszło dwóch kandydatów: ja – Marek Drapała i pan Henryk Plak.
Podczas spotkań z mieszkańcami w różnych miejscowościach zaobserwowałem, że wszystkim zależy na tym, aby w naszej gminie zapanowała zgoda i harmonia życia codziennego. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że wybory są raz na cztery lata, a my jesteśmy ze sobą cały czas.
Chcę swoją energię, wiedzę i doświadczenie spożytkować dla dobra wszystkich mieszkańców. W szczególności dołożę wszelkich starań, aby zwiększyć pomoc unijną dla rolników. Podejmowane przeze mnie działania przyczynią się do przyspieszenia rozwoju gospodarczego naszej gminy. Państwa zamożność to więcej pieniędzy w kasie gminnej, a zatem więcej inwestycji na każdej wsi.
Mając na uwadze wszystkie wskazówki, które uzyskałem podczas spotkań odnośnie zmian, jakie powinny zajść w naszej gminie, zamierzam rzetelnie i uczciwie pracować dla dobra ogółu mieszkańców.
Jak Państwo wiecie wziąłem udział w wyborach po to, aby Wam służyć pomocą, dobrą radą oraz nieograniczonym dostępem do wszelkich informacji gminnych. Uważam, że tak jak jest w wielu naszych domach o wszystkich rzeczach należy rozmawiać, zarówno tych dobrych, jak i złych. Głęboko wierzę, że Państwa mądrość i nasze wspólne działanie zaowocuje sukcesem. Proponuję rozsądne zmiany, które przyczynią się do ustabilizowania sytuacji w naszej gminie.

więcej...
Co z polskim rolnikiem? Drukuj E-mail
Autor: Agata Janowska-Wachnik   
02 listopad 2014

W związku z embargiem ogłoszonym przez Rosję na produkty pochodzące z Unii Europejskiej, największe straty ponieśli polscy sadownicy, głównie producenci jabłek. W sezonie 2012/2013 Polska stała się największym exporterem jabłek na świecie. Większość produkcji jabłek trafiała do Federacji Rosyjskiej. Według danych GUS export jabłek do Rosji w 2013 r. wyniósł 677,2 tysięcy ton. Sytuacja zaczęła zmieniać się w pierwszym kwartale 2014 r. kiedy to export jabłek do Rosji zdecydowanie zmniejszył się w odniesieniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. 

Dla naszego regionu 2014 to kolejny trudny rok. W ubiegłym roku nasze uprawy zostały dotknięte klęską żywiołową w postaci gradu, przez co w wielu gospodarstwach zbiory były o wiele mniejsze, słabszej jakości lub w ogóle ich nie było. Cena jabłek też pozostawiała wiele do życzenia.

Ogłoszone embargo nie daje dobrej perspektywy na najbliższy rok. Nadwyżki w produkcji jabłek spowodowały, że cena jabłek zarówno deserowych jak i przemysłowych jest niska. Cena nie pokrywa nawet kosztów produkcji. Wszyscy wierzyliśmy, że proponowane przez rząd rekompensaty, które miały pochodzić ze środków Unii Europejskiej, pozwolą na odzyskanie chociaż kosztów produkcji owoców. W akcję została zaangażowana Agencja Rynku Rolnego (ARR), która zaczęła realizować instrukcje opublikowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, powstałe na skutek komunikatu Komisji Europejskiej, dotyczące nadzwyczajnego wsparcia w zaistniałej sytuacji. Agencja Rynku Rolnego zaczęła przyjmować wnioski o zamiarze wycofania owoców i warzyw nie przeznaczonych do sprzedaży. Towarzyszyło temu trochę chaosu informacyjnego, ponieważ początkowo opublikowane formularze wniosków za kilka dni zmieniły się, a następnie ARR opublikowała informację o pilnym składaniu uzupełnień oraz nowych wniosków na nowych formularzach. Program wsparcia miał być wdrażany przepisami rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) nr 932/2014 z 29 sierpnia 2014 r. ustanawiającego tymczasowe nadzwyczajne środki wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw oraz zmieniającego rozporządzenie delegowane (UE) nr 913/2014. Mechanizm wsparcia miał obejmować działania związane z: zielonymi zbiorami, niezbieraniem oraz wycofaniem produktów na cele charytatywne lub inne cele. Należy zaznaczyć, że owoce i warzywa wycofywane z rynku miały być dobrej jakości, nieuszkodzone i czyste, a ich jakość mieli sprawdzać inspektorzy z IJHARS.

więcej...
Wywiad z kandydatem na wójta Gminy Magnuszew Markiem Drapałą Drukuj E-mail
Autor: Redakcja GM   
29 październik 2014

„Głos Wyborczy” – Na samym wstępie chcieliśmy zapytać, co skłoniło Pana do startu w wyborach samorządowych?
Marek Drapała – Od wielu lat wnikliwie obserwuję działania naszego samorządu oraz wójta gminy. Trzeba przyznać, że zaszły zmiany zarówno korzystne dla mieszkańców naszej gminy, jak i występowały zjawiska budzące pewnego rodzaju kontrowersje. Przez ostatnie kilkanaście lat w naszej gminie nie powstał żaden pomysł umożliwiający młodym ludziom podjęcie dobrze płatnej pracy. Młodzi, wykształceni, pełni entuzjazmu ludzie stanowią olbrzymi potencjał, który zamierzam wykorzystać. Jest to niesamowity atut naszej gminnej społeczności. Jeżeli Państwo dacie mi taką szansę, to ja stworzę dobry klimat dla inwestorów w naszej gminie i powstaną nowe miejsca pracy – dajmy młodym szansę.
„GW” – Dobrze, że Pan myśli o ludziach młodych, a co z rolnikami w naszej gminie, których jest zdecydowana większość?
M. Drapała – Zdaję sobie sprawę z tego, jak ważne są sprawy rolników w naszej gminie i będę szczególnie troskliwie zajmował się wszystkimi bez wyjątku. Wiem, jak istotną sprawą jest dostęp do rynków zbytu płodów rolnych, dlatego chciałbym, aby na terenie naszej gminy powstała giełda rolnicza „Zielony Rynek” oraz „EKO Market”. Powołanie do życia giełdy rolniczej pozwoli nam pozyskać środki z Unii Europejskiej oraz stworzyć nowe miejsca pracy. Powstanie giełdy na naszym terenie pozwoli łatwiej i lepiej sprzedać płody rolne oraz przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej naszej gminy.

więcej...
Pierwszy w Polsce turniej kartingowy „GRAND PRIX SADOWNIKA” na torze Kart Arena Drukuj E-mail
Autor: Administrator   
27 marzec 2014
Od czterech lat miłośnicy kartingu, motoryzacji oraz adrenaliny mają możliwość spróbowania swoich sił na torze kartingowym Kart Arena, który w roku 2010 powstał w miejscowości Szymanów koło Góry Kalwarii. Obiekt w swojej ofercie posiada atrakcje, z których każdy może wybrać coś dla siebie: gokarty (w tym także Mini Grand Prix, szkółka Junior Racing oraz wyścig dla Kobiet Ladies Racing Cup), paintball, buggy, wyprawy offroadowe, tor wyjazdowy, Mini Akademię Bezpiecznej Jazdy, imprezy teambuildingowe, a także pojazdy Cross Kart, które doskonale sprawdzają się na torach zaśnieżonych i błotnistych. We wnętrzach kompleksu znajdują się również trzy w pełni wyposażone sale konferencyjne, doskonałe do zorganizowania spotkań biznesowych, szkoleń czy imprez okolicznościowych. Firma dysponuje także, na życzenie gości, pysznym cateringiem. Tor kartingowy Kart Arena odbiega od stereotypowej brudnej hali z oponami zalanymi betonem. Tu znajdziecie najbezpieczniejsze gokarty niemieckiej firmy Rimo oraz pływające bandy, spełniające wszelkie standardy bezpieczeństwa, dlatego też nawet dzieci od 3 roku życia mogą już spróbować tej namiastki najszybszego sportu świata. Tor składa się z dwóch odcinków: wewnętrznego i zewnętrznego, o łącznej długości aż 800 metrów. Zaplecze pozostawione do dyspozycji klientów jest bardzo imponujące. Gości wita parking z ponad 50 miejscami postojowy, recepcja urządzona w modernistycznym, ekskluzywnym stylu. Klienci mogą tu napić się kawy, herbaty, a nawet gorącej czekolady.

więcej...
<< |< start < << wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej >> > koniec >| >>

Pozycje :: 1 - 5 z 273
 
   
     

 
Copyright 2005 - Klub Miłośników Ziemi Magnuszewskiej
Polityka prywatności (cookies)